Aktualności

Rejestracja użytkownika

*
*
*
*
*
*

* Pola wymagane.

Darowizny dla świętokrzyskich oddziałów Caritas

Darowizny dla świętokrzyskich oddziałów Caritas od Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Grupa Kapitałowa KSC S.A. realizuje kolejną akcję przekazania darowizn produktowych. W środę produkty żywnościowe dostarczone zostały do dwóch świętokrzyskich oddziałów Caritas - instytucji zaangażowanych w pomoc osobom najbardziej potrzebującym z powodu epidemii. Żywność przekazywana jest oddziałom Caritas w Kielcach i Sandomierzu. Jest to część akcji pomocowej, którą firma rozpoczęła pod koniec marca.

Za wsparcie podziękował m.in. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz: - W tym trudnym czasie właśnie zaspokojenie potrzeb żywnościowych osób starszych i najuboższych pozostaje kluczowym obszarem działań organizacji charytatywnych. Otrzymane przez Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Caritas Diecezji Sandomierskiej wsparcie z całą pewnością zostanie dobrze wykorzystane w ramach pomocy osobom poszkodowanym.

Wdzięczność za przeprowadzoną akcję wyraziło również kierownictwo świętokrzyskich oddziałów Caritas: - Caritas Diecezji Kieleckiej bardzo serdecznie dziękuje za dary, które Krajowa Spółka Cukrowa S.A. dostarczyła do Magazynu Żywności Caritas w Kielcach. Produkty spożywcze posłużą wsparciu osób potrzebujących, bezdomnych, starszych i chorych.  Pomoc trafi do paczek dla osób ubogich oraz posłuży do przygotowania posiłków w stołówkach charytatywnych, schroniskach dla bezdomnych, placówkach dla starszych i niepełnosprawnych. To niezwykle istotne wsparcie placówek Caritas Diecezji Kieleckiej – podsumowuje ks. Stanisław Słowik z kieleckiego Caritasu.

- Caritas Diecezji Sandomierskiej składa gorące podziękowanie za przekazaną darowiznę. Produkty zostaną przekazane do naszych placówek, czyli przede wszystkim dla osób starszych i samotnych - informuje Ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

GK KSC S.A. przekazała wsparcie żywnościowe składające się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);
- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);
- cukier (marka „Polski Cukier”);
- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”