Aktualności

Rejestracja użytkownika

*
*
*
*
*
*

* Pola wymagane.

Przekazujemy żywność potrzebującym

Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. przekazuje żywność potrzebującym

 Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. przekazuje produkty żywnościowe dla czterech lubelskich instytucji zaangażowanych w pomoc osobom najbardziej potrzebującym z powodu pandemii. To część szerszej akcji pomocowej, którą firma rozpoczęła pod koniec marca. Wcześniej KSC przekazała prawie milion złotych na szpitale, a teraz ponadto dostarcza potrzebującym żywność o wartości ponad pół miliona zł. Wśród podmiotów włączających się w te działania są także PZZ „Młyny Stoisław”, Fabryka Cukierków „Pszczółka” oraz Zakład „Polskie Przetwory”.

 Od 6 kwietnia do czterech lubelskich instytucji zaangażowanych we wsparcie osobom najbardziej potrzebującym z powodu epidemii w Polsce dociera zaopatrzenie żywnościowe. Pomoc realizuje Krajowa Spółka Cukrowa „Polski Cukier” S.A. – największy polski producent cukru, którego większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa.

 Dzisiaj żywność została przekazana Lubelskiemu Oddziałowi Okręgowemu PCK i do Lubelskiego Banku Żywności, a w środę produkty dotrą do Caritasu Archidiecezji Lubelskiej oraz do Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie.

 KSC S.A. przekazała wsparcie żywnościowe składające się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);
- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);
- cukier (marka „Polski Cukier”);
- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

 - Każda spółka skarbu państwa na miarę swoich możliwości włącza się w walkę z pandemią koronawirusa. Żywność jest jedną z tych potrzeb, które muszą być realizowane systematycznie, zwłaszcza w odniesieniu do instytucji, które działają na rzecz najbardziej potrzebujących – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 Za całą akcję wyrazy wdzięczności złożył Wojewoda Lubelski, Lech Sprawka: - Pragnę bardzo serdecznie podziękować Krajowej Spółce Cukrowej S.A. za pomoc w postaci dostawy produktów żywnościowych o wartości 120 tysięcy złotych. Pomoc ta została rozszerzona również o 20 tysięcy złotych, którą przekazały PZZ „Młyny Stoisław”.

 Jeszcze przed Świętami wsparcie żywnościowe dotrze do dużej grupy potrzebujących. PCK Lublin organizuje dystrybucję otrzymanych produktów na terenie całego województwa jeszcze do końca tego tygodnia. - Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Krajowej Spółce Cukrowej S.A. za wsparcie w postaci produktów spożywczych dla osób potrzebujących. Otrzymane produkty w dużej części jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy trafią do naszych podopiecznych w całym województwie lubelskim oraz organizacji zajmujących się osobami bezdomnymi. Pozostałe będą sukcesywnie  dystrybuowane w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i społecznej – podsumowuje Maciej Budka, dyrektor lubelskiego PCK. - Coraz większa rzesza osób wymagających wsparcia stanowi dla nas wyzwanie, z jakim mierzyć się będziemy przez najbliższe miesiące. Stąd cieszymy się, że pojawia się wokół nas coraz więcej partnerów takich jak Polski Cukier, którym los człowieka w potrzebie nie jest obojętny – podsumowuje Dyrektor Budka.

 Z dużą ulgą pomoc żywnościową odebrał także Lubelski Bank Żywności: - W tej chwili mamy różne pomysły, ale dużo będzie zależało od zapotrzebowania, w grę wchodzą seniorzy, rodziny wielodzietne i te, które przekraczają kryterium programy Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – ocenia Prezes LBŻ Marzena Pieńkosz-Sapieha.